Петлите не виреят във Финландия

image (11)

У дома и стените помагат, а колкото и изтъркано да е това, баскетболните национали на Финландия нямат нищо против това твърдение. А и няма как да е иначе, след като насред Хелзинки те повалиха един от фаворитите на ЕвроБаскет 2017 в първия си мач – Франция. Това се случи с 86:84, а за да бъде трилърът тотален, всичко се реши след продължение.

Героите за домакините бяха Лаури Марканен и Джамар Уилсън. Марканен, който бе избран под №7 в тазгодишния Драфт на NBA, наказа високомерните французи с с 22 точки и 7 борби за 26 минути при 60% успеваемост от игра. Натурализираният гард пък вкара 12 точки и направи 6 асистенции, но именно той отбеляза победните две точки за домакините.

Опитните Сасу Салин и Туука Коти вкараха по 14 точки, докато Петери Копонен остана с едва 4, но даде 8 асистенции.

Иначе домакините се пребориха за победата след отлично второ полувреме, а играта им в продължението бе украшение на труда им през втората половина на двубоя, завърши при 72:72 в редовните 40 минути.

Еван Фурние бе най-резултатен за Франция с 25 точки, а Нандо Де Коло вкара 21.