Няма Янис? Няма проблем за Гърция!

Гърция е без голямата си звезда Янис Адетокумбо на ЕвроБаскет 2017, но не срещна кой знае какви проблеми срещу Исландия и влетя на континенталния турнир с хубава победа – 90:61. А и все пак на игрището в Хелзинки имаше един играч с тази фамилия – брат му Танаси, който даде ранна заявка за топизпълнение на турнира с този чадър.

Южните ни съседи позволиха на съперниците си от далечния европейски север да виреят само една част във Финландия. Гърците бяха убийствени още в първите си 10 минути на първенството и след техния край водеха с 26:10. Исландците не се дадоха без бой и окуражавани от многобройните си, верни и гласовити фенове, намериха сили да се върнат в мача и да съкратят разликата до 4 точки на полувремето – 37:33.

Третата четвърт бе нов гръцки удар, изразен в двойно повече точки за елините – 24 срещу само 12 за Исландия и съответно 61:45. Тенденцията се повтори и в последната част, след която гръцката победа бе затвърдена категорично с 90:61.

Никос Папас бе най-резултатният играч на победителите – 20 точки за 22 минути. Човекът за големите изстрели Йоргос Принтезис вкара 17 точки, докато Костас Папаниколау приключи с 10.

Хаукур Палсон се понрави с играта си за Исландия и вкара 21 точки. Тимът му обаче стреля катастрофално за три точки с 2/23 срещу 7/16 за Гърция.