Безкомпромисна Германия наказа Украйна

Германия се наслади на отлично начало на участието си на ЕвроБаскет 2017. Това се случи след победа със 75:63 над Украйна в първия мач от програмата на група В, а до голяма степен германския успех бе вдъхновен от звездата на отбора – Денис Шрьодер.

Имаше и българска връзка – Елеонора Рангелова бе комисар на срещата, а един от съдиите бе Венцислав Великов.

Свръхзвуковият пойнт гард продължи стартираната от Горан Драгич линия за безкомпромисно представяне на плеймейкърите от НБА. Шрьодер игра 33 минути, за които реализира 32 точки, но това далеч не бе всичко. Лидерът на Германия даде 7 асистенции и овладя 5 борби, а междувременно отбеляза 5 тройки от 9 опита.

Робин Бенцинг бе другата величина за Германия със своите 17 точки и 3/6 от тройката. Нито един от другите баскетболисти на Крис Флеминг не успя при стрелбите си отдалеч и така тандемът Бенцинг – Шрьодер завърши с 8/15 от тройката срещу 0/11 за съотборниците си.

Немската машина даде само една част на съперника си – първата, която завърши при 9:16 в полза на украинците. 30 точки през втория период изведоха Бундестима напред за 39:33 на почивката, а през второто полувреме символичните домакини в Тел Авив надграждаха над представянето си. Резултатът след третата част бе 58:47, а последната сирена дойде при 75:63.

Оляксандър Мишула с 12 точки и Артьом Пустовий с 11 бяха най-добрите за Украйна.

В събота Германия излиза срещу Грузия, а Украйна – срещу Италия.