Една част стигна на “лъвчетата” срещу Дания

Убийствена трета четвърт се оказа напълно достатъчна за втора поредна победа на България (16) на Европейското първенство Дивизия Б в София. “Лъвчетата” се справиха със 77:68 срещу връстниците си от Дания и продължават със стопроцентов актив след два изиграни мача в зала “Универсиада”.

Датчаните оказаха сериозна съпротива на нашите преди почивката и водени от Андреас Мортенсен успяха да поведат първо с 20:24 в края на първата част, а изключвайки един кратък български обрат, запазиха дистанцията същата и на полувремето – 41:45.

Селекционерът на домакините Иван Коцев явно си бе поговорил добре с възпитаниците си в съблекалнята и те изглеждаха по-коренно различен начин, спряха маестрото на гостите Мортенсен и ограничиха датчаните до 7 точки за 10 минути, откъсвайки се напред с 61:52 след третия период. С вече научен урок младите ни надежди доиграха мача, печелейки заслужено със 77:68.

Отличниците за България бяха двама – Константин Костадинов и Михаил Молдов. Костадинов демонстрира нагледно защо е важна фигура за юношите на Реал Мадрид – 17 очки, 12 борби и 2 чадъра, докато Молдов, който е и капитан на националите ни, вкара 14 точки, овладя 9 борби и даде 2 асистенции. Нито един друг играч не успя да прескочи кота “10”.

Утре съперник на България е Холандия. Началният час на срещата е 18.15, а мястото е известно – зала “Универсиада”.