Везенков изправи националния на нокти

20424148_1054627694673516_2301211300451278289_o

Дъхът на баскетболисти и треньори в националния ни отбор секна за момент в края на първото полувреме от контролата с Македония, когато Александър Везенков се свлече на пода.

20414074_1054627871340165_7372140339674866232_o

206-сантиметровта звезда на тима изкълчи глезен при победата с 96:74 над съседите, което беше и последната проверка преди началото на предварителните квалификации за световното първенство в Китай през 2019 г. Въпреки контузията, Везенков се върна в игра през второто полувреме и завърши мача с 12 точки. Най-резултатен за нашите беше Дий Бост със 17, а Чавдар Костов добави 14.

20448994_1054627931340159_374030688073869406_o

Националите получиха ден почивка от селекционера Любомир Минчев, като ще продължат подготовката си за предварителните квалификации утре. В понеделник тимът ни заминава за Португалия, където на 2 август гостува на домакините в първия си мач от група „D”. Първото домакинство на националите ни пък е на 5 август в Ботевград срещу Беларус.