Два мача на Рилски в графата „съмнителни”

18673013_1352952331455639_2371182443974642472_o

Два мача с участието на Рилски спортист този сезон са попаднали в графата „странни”, научи „Тема Спорт”. Според наша информация загубата на самоковци от Лукойл Академик в 26-ия кръг със 76:108, както и победата в последния двубой с Черно море Тича във Варна с 94:62 са били отчетени от специализираната компания Спортрадар за съмнителни. Компанията бе наета от родната федерация, за да следи всички срещи от НБЛ, Купата на България и женското първенство през изминалия сезон. Освен въпросните двата мача с участието на Рилски спортист оттам са посочили на централата, че имат съмнения в редовността и на победата на Левски 2014 над Спартак в Плевен със 76:73 в 19-ия кръг.

Спортрадар се води световен лидер в анализирането и лансирането на спортните данни и дигиталното съдържание. Службите й за сигурност предоставят система за разкриване на измами на няколко федерации, включително футболните УЕФА, КОНКАКАФ и АФК. Компанията прави мониторинг на съмнителни залози по цял свят и идентифицира подозрителни дейности и нередности в тази област.

Рилски спортист загуби в Правец от Лукойл Академик с 32 точки, макар на полувремето да изоставаше с едва 5. След почивката обаче гостите вкараха само 32, като позволиха на студентите да отбележат 59. Шампионите забиха 10 тройки от 21 опита, като бяха и впечатляващите 32 от 42 за две точки.

Във Варна пък развоят на последния мач за двата тима през сезона не бе изненадващ. Домакините явно предварително бяха отписали срещата и на полувремето изоставаха с 10 точки, а в третата част пасивът им вече бе 29! Именно след тази среща ръководството на Черно море Тича е привикало и някои свои играчи на полиграф заради съмнения в участия в нелегални действия.

Сблъсъкът между Спартак Плевен и Левски 2014 също може да премине под графата „лека изненада”. Домакините водеха с 13 точки преди последната четвърт, в която вкараха само 14, докато сините отвърнаха с 30, за да постигнат обрат и да запишат крайния успех.

Източник: в-к Тема Спорт