Парад на грешките при победа над Австрия

20017404_1042493252553627_8209535365777513197_o

България все още не знае що е то загуба в подготовката за първата фаза на световните квалификации. Националите удължиха победната си серия на три двубоя, печелейки последната си за следващите десетина дни проверка на родна земя, този път с 80:66 срещу Австрия, чийто селекционер е бившият треньор на Литва и бронзов медалист от Мондиал 2010 Кестутис Кемзура.

На трикольорите им предстоят гостувания на Македония (15 юли) и на днешния съперник, но на 22 юли, съответно в Скопие и Гюсинг. Финалната проверка преди началото на квалифкационния цикъл ще бъде на 28 юли в Ботевград срещу македонците.

Мачът в “Арена Самоков” бе парад на грешките. Двата отбора се комбинираха за общо 40, а поне в този компонен австрийците ни “победха” с 22 срещу 18 за нашите.

След 28:16 за България в първата част и силни моменти на австрийците във втората, отборите се прибраха на почивка при 41:37. Серия от 16-2 в рамките на няколко минути през третата част подпечата българската победа. Малко преди това националите бяха сдали инициативата и Австрия поведе за първи път от първата минута на двубоя, но Александър Везенков и Мартин Маринов подпалиха мрежичката на гостите, за да стабилизират ситуациятa, a България поведе с 62:48, удържайки ранните набези на съперника си рано през последния период, за да се стигне до победата с 80:66.

26 точки на Александър Везенков и 12 на Мартин Маринов се оказаха достатъчни за българската селекция. Рашид Махалбашич бе най-добрият австриец с 22 точки за 26 минути.