Втори шанс: Уориърс не пропиляха аванс от 3-1

9711719-nba-atlanta-hawks-at-golden-state-warriors-850x560

Голдън Стейт не проигра втория си шанс в ситуация „водим с 3-1 във финалите на NBA“ и се поздрави с пета титла в историята на клуба. Това стана факт след 129:120 в мач №5 срещу Кливланд, но за разлика от миналата година, когато тимът стана за смях, след като пропиляха солидната си преднина и бяха надиграни от същия съперник, сега нещата стояха по различен начин, а освен всичко друго в състава бе и Кевин Дюрант.

Точно KD стана MVP на финалите, а в мач №5 станахме свидетели на поредното му хладнокръвно представяне, измерено в 35 точки, 7 борби и 5 асистенции, а това се оказа достатъчно за да може Бил Ръсел да му връчи индивидуалната награда за най-добър играч в серията.

Стеф Къри остана с точка по-малко – 34, но направи 10 асистенции, а MVP на финалите от 2015 година Андре Игуадала вкара 20 точки.

41 точки, 13 борби и 8 асистенции оставиха ЛеБрон Джеймс на прага на поредния трипъл-дабъл и в подножието на титлата. Краля загуби във финалите за пети път в кариерата си.

В петия мач от серията той получи доста голяма подкрепа от Джей Ар Смит, завършил с 25 точки и Кайри Ървинг, реализирал с точка повече.

На практика Кавалиърс изпуснаха нещата от контрол през втората част, спечелена от Уориърс с 15 точки разлика, след като през началните 12 минути миналогодишните шампиони показаха добри неща и дори водеха в резултата, но не намериха начин да се възстановят от опустошителната четвърт, която ги застигна преди почивката.