KD тласна Кливланд към изхода

Кевин Дюрант се спря на известно разстояние зад тройката и се вдигна във въздуха, както бе правил много пъти, а след това проследи траекторията на стрелбата си, която секунди по-късно мина през мрежичката. Голдън Стейт спечели със 118:113 в Кливланд, за да поведе с 3-0 във финалната серия на плейофите на NBA и да увеличи актива си в елиминациите до нечуваните и невиждани до момента 15 победи в 15 мача.

Тройката на Дюрант бе всичко за гостите, направили поредната си крачка към реванш за падението си преди години и от другата страна – ужасяващо кроше в лицето на домакините, които бяха носени на гръб от ЛеБрон Джеймс и Кайри Ървинг цял мач, но напълно в реда на нещата силите на двете суперзведи не стигнаха в края.

KD вкара 31 точки, Клей Томпсън се пробуди с 30 точки, а Стеф Къри допълни другите двама с 26 точки, 13 борби и 6 асистенции. Голдън Стейт също така постави рекорд по най-много вкарани тройки в една четвърт от финален мач (9) и ще направи опит да сложи точка на сезона с шампионски трофей в първата нощ на идващия уикенд.

Положителните краски за Кливланд бяха 39 точки на ЛеБрон, към които Краля добави 11 борби и остана на един пас от поредния си трипъл-дабъл (9 асистенции), също както и 38 точки и безброй фантастични завършвания от страна на Кайри. Джей Ар Смит вкара 16 точки след безличната си игра в първите два мача в Оукланд, а Кевин Лав компенсира слабата си стрелба (1/9 от игра) с 13 борби и 6 откраднати топки.

Разликата всъщност дойде от единадесетте точки без отговор на гостите във финалните малко над две минути, както и от много по-стабилната и равномерно разпределена отговорност и добра игра от страна на резервните играчи. Стив Кър използва ротация от общо единадесет баскетболисти срещу двама по-малко за шампионите.

При 107:113 в полза на Кавалиърс дойде и началото на края. Джей Ар Смит бе вкарал тройка за шест точки преднина в полза на своя тим и 3:09 минути оставащи на таблото, в които домакините така и не намериха как да вкарат.

Включилите се от пейката играчи на Голдън Стейт допринесоха с 23 точки, докато колегите им от скамейката на Кавс вкараха 12.