Тъжният сезон на Барселона и Везенков приключи във Валенсия

17457975_1396797753675746_6028330791353800472_n

Разочароващият сезон на Барселона официално приключи. Александър Вeзенков и останалите баскетболисти на каталунците бяха елиминирани от Валенсия с 1-2 победи в четвъртфиналите на испанското първенство, след като загубиха мач №3 от серията с 64:67. Така за втора поредна година „блаугранас“ не успяха да стигнат до отличие в нито един от трите значими за клуба състезания – Евролигата, Купата на Краля и Лига АСВ.

Пред пълните трибуни на зала „Ла Фонтета“ гостите догонваха съперника през целия мач и винаги нещо минимално не им достигаше, за да обърнат резултата в своя полза, макар неведнъж да се доближаваха само на точка. Барса превъзмогна трагично начало и разлика от 12 точки още в първата четвърт, но в самия край на мача Тайриз Райс опропасти две поредни нападения, при които можеше да изравни резултата, но пропусна стрелбите си за 3 точки при 64:67.

Везенков не остави особена следа в днешния мач, въпреки че започна в стартовата петица на Йоргос Барцокас. Българското крило игра само 12 минути, направи 4 лични нарушения и вкара само 2 точки.

Противоречивият Райс бе най-резултатен за загубилия тим с 18 точки, но и цели 13 пропуска в стрелбата от игра. Анте Томич завърши с 14 точки, а поредната контузия застигна Барселона в разгара на двубоя, след като Виктор Клавер напусна паркета срещу родния си тим и не се завърна през второто полувреме.

Старото куче Фернандо Сан Еметерио поведе домакините от Валенсия с 13 точки. Капитанът Рафа Мартинес му партнира с 12, а Боян Дублевич остана с 10 и овладя 15 борби.

В полуфиналите Валенсия oчаква Баскония или Гран Канария.