Везенков и Барса живнаха, ще има трети мач с Валенсия

VezPG

Александър Везенков и Барселона не се предадоха и изравниха четвъртфиналната серия с Валенсия до 1-1 победи. Каталунците спечелиха втория мач с 91:79 на своя територия в „Палау Блауграна“ и си осигуриха трета среща, която ще реши кой от двата тима ще играе полуфинал в Лига АСВ.

Барса сякаш бе друг отбор в сравнение с тежкото поражение в „Ла Фонтета“ в мач №1 и днес показа как всъщност трябва да изглежда тим от подобен ранг. Играчите на Йоргос Барцокас се разбираха перфектно и в двете фази на играта, а голямата разлика дойде след силна втора част, в която позволиха на Валенсия да вкара само 13 точки, а от своя страна отговориха с 29.

Везенков започна колебливо при първото си появяване на терена, но постепенно намери ритъма и за 29 минути вкара 13 точки. Българинът се отличи и с 5 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка, а Алекс Ренфро и Маркус Ериксон допълниха добрата игра на резервите в синьо и червено, съответно с 16  и 12точки.

Баскетболистите от пейката на Барса завършиха с общо 46 точки, колкото реализираха и колегите им, включили се от скамейката на Валенсия. Стартовата петица на победителите обаче вкара 45 точки срещу само 33 за титулярите на „оранжевите“.

Мач №3 е на 27 май (събота), а домакин са валенсианците.