Рилски взе своето и се прибира от Варна с медал

15073408_1189341414466651_7774241684757203084_n

Желанието на Людмил Хаджисотиров за финал на сезона бе изпълнено. Младият треньор на Рилски спортист заяви, че се надява възпитаниците му да се преборят за бронзовите медали, а това вече е факт. Неостаряващият Йордан Бозов и съотборниците му спечелиха гостуването си във Варна, където надделяха по всички показатели над местния Черно море Тича с 94:62 и ще се приберат у дома с отличията за трето място.

Така приказката за възраждането на „моряците“ под ръководството на Дарин Великов приключи с четвърто място във финалното подреждане, след като в редовния сезон варненци финишираха седми, а в плейофите елиминираха Академик Бултекс 99, но на полуфиналите отстъпиха на Берое.

Рилски финишира на трета позиция за втори пореден сезон и за общо трети път в историята си.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

За втори мач поред наедждата за Черно море Тича угасна през третата четвърт на двубоя. В зала „Христо Борисов“ домакините вкараха само 13 точки във въпросния период, докато Рилски се разигра и отговори с цели 32, увеличавайки преднината си от 10 на почивката до 29 преди заключителните 10 минути край морето. В тях  гостите минаха кота „30“, но за разлика от първия мач останаха в подножието на стоте точки и спечелиха с 94:62.