Лукойл смаза Берое в подкошието

18699329_1351260151624857_3918860139881290430_o

Лукойл Академик надигра категорично Берое във втория финален сблъсък за титлата на страната. „Студентите” показаха по-агресивна и правилна защита, която им позволи да стигнат до убедителен успех с 82:73 и да поведат с 2:0 в битката за златните отличия. Шампионите вече са само на една крачка от възможността да ликуват за 26-и път с трофея, който ще бъде и трети пореден под ръководството на Тони Дечев.

Днешният мач бе с много по-големи баскетболни достойнства и за разлика от първата среща в понеделник, нервите бяха значително по-малко. Такива се появиха едва в самия край на двубоя, но при достатъчно осезаема разлика в полза на домакините, че да не дадат отражение върху крайния изход.

Противно на очакванията, „студентите” отново бяха тези, които овладяха битката в подкошието и именно там доминираха, за да стигнат до заслужената победа. Те овладяха 42 борби, срещу едва 27 за „заралии”. Категоричната разлика обаче бе в нападение. Там гостите хванаха скромните две топки, докато шампионите – цели 15!

Агресията, с която подходиха домакините спрямо основните фигури в състава на Берое, бе другият елемент, който им донесе успех. Става въпрос за опазването на Шейн Гибсън и Арън Джоунс. Първият напусна за 5 нарушения в началото на четвъртата четвърт, като завърши и с толкова точки. Вторият пък остана със скромните 7 и 8 борби, но нито една в атака.

Третият двубой от серията е в събота от 18:30 часа в Стара Загора. При победа на Лукойл Академик тимът ще спечели трета поредна титла и общо 26-та в историята. При успех за Берое ще има нов двубой, този път в понеделник.

Представянето на Лукойл Академик в третата четвърт от двубоя в Правец. Именно там домакините показаха на съперника си, че нямат никакво намерение да предават инициативата и трофея си. „Студентите” набързо обърнаха развоя на събитията, отвориха разлика от 10 точки и не позволиха тя да падне под 7 до самия финал.

Максим КОРНИЕНКО

18595269_1351260654958140_1797451648322446104_o

При това отлично отборно представяне е трудно да се посочи само едно име. И все пак, Максим Корниенко бе този, който съумя да се справи с Арън Джоунс и в същото време да не направи нито един фаул през второто полувреме. Крилото приключи с дабъл-дабъл от 14 точки и 10 борби, като записа още 4 асистенции, 3 откраднати топки и 2 чадъра.