Рилски хвана трети бронз

17309907_1280999301984276_2244080404638231902_o

Рилски спортист е на прага да спечели за втори пореден и общо за трети път в историята си бронзовите медали в НБЛ. Самоковци отнесоха Черно море Тича със 102:82 в първия сблъсък за третото място в шампионата. Тимът на Людмил Хаджисотиров съумя да пречупи гостите след почивката, с което направи решителна крачка към изпълнение на крайната цел. Вторият мач от серията е в сряда от 18:30 часа във Варна.

Домакините спечелиха мача най-вече в подкошието, където тотално доминираха в борбата. Те овладяха 46 топки, 16 от които в нападение, срещу само 23 за „моряците” (6 в атака). Това им позволи да контролират случващото се на паркета в „Арена Самоков” и да играят с по-голямо самочувствие и контрол върху събитията. Гостите успяха да отговорят единствено с добра игра на заслон и контразаслон между Деян Карамфилов и Никола Джурич, която им позволи да бъдат равностойни на почивката, но след паузата този ход бе разгадан и неутрализиран.

След почивката Рилски спортист взе мерки в опазването на Джурич и Дедийер. Двамата вкараха основния си актив през първото полувреме, но с много взаимопомощ в защита домакините сложиха край на това. В същото време те заиграха и по-добре в нападение, като показаха, че разполагат с повече аргументи, за да претендират за бронзовите отличия.

Ди Джей ШЕЛТЪН

17361532_1280999368650936_8281957746556094711_n

Американецът продължи с добрите си изяви и след полуфинала с Лукойл Академик. Центърът се отличи с дабъл-дабъл от 31 точки и 11 борби, 4 от които в нападение. Шелтън бе най-търсен в атаката на самоковци и това даде позитивен резултат за самоковци.