Лукойл шамароса Берое за едно полувреме

Шампионът Лукойл Академик шамароса екзекутора си от финала за Купата на България Берое. „Студентите“ спечелиха встъпителния мач от заключителната серия в първенството ни с 96:81 , а в основата на победата, дала на хегемона в родния баскетбол преднина от 1-0 във финалния плейоф на НБЛ стоеше почти перфектно второ полувреме.

Заралии бяха доста агресивни през първата част, а като цяло през първото полувреме бяха равностойни на съперника си, макар да имаха доста продължителна серия без официален мач, защото завършиха полуфиналите си много по-рано от Лукойл. След почивката обаче ритъмът бе нарушен, а Академик взе своето.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

32 точки през третата част, която бе спечелена с разлика от +10 дадоха белязаха подема в състава на домакините и съответно началото на края за старозагорския тим. Комбинация от техническо и неспортсменско нарушение на най-добрия играч на гостите Брандис Райли-Рос рано през третата четвърт оказа своето влияние. Във финалните 10 в Правец Павлин Иванов се разигра, а Берое окончателно развя белия флаг, за да се стигне до 96:81.

ИГРАЧ НА МАЧА

dannygibson

Дани Гибсън (Лукойл Академик)

За втори пореден двубой опитният американец бе във вихъра си. След като собствнеоръчно елиминира Рилски спортист в мач №5 от полуфиналите, сега той показа класата си и в серията за златото. Гибсън завърши с 22 точки, 7 асистенции и само 2 грешки.