Скандали, нерви и победа за Лукойл

Много нерви, скандали и огромно напрежение белязаха четвъртия полуфинал между Рилски спортист и Лукойл Академик. „Студентите” запазиха шансове да играят на 16-и пореден финал в Лигата, след като стигнаха до убедителен успех с 80:66 в Самоков. Тимът на Тони Дечев изигра по-добър мач от домакините и чисто баскетболно стоя по-правилно в „Арена Самоков”. Шампионите бяха агресивни в защита, раздаваха добре топката в нападение и с изключение на началото на първата четвърт, показаха, че заслужават да има пети мач в Правец. Той ще се проведе на 17 май от 18:00 часа. Двата тима ще имат цели 4 дни за възстановяване, което на този етап може да се каже, че е по-добре за играчите на Людмил Хаджисотиров, предвид по-късата пейка годините на Йордан Бозов (38).

Именно опазването на последния бе и ключът към победата днес. Шампионите бяха взели страхотни мерки, за да се справят с капитана на самоковци. Те хвърлиха няколко играча в опит да ограничат приноса на ветерана в нападение. Бозов бе пазен поетапно от Христо Захариев, Дани Гибсън, Божидар Аврамов и Асен Великов, като това нямаше как да не окаже влияние върху представянето му.

Двубоят ще се запомни и със скандалите в 6:30 минута на втората четвъртина. Николай Стоянов реагира бурно отсъдено негово нарушение. Той тръгна да репликира съдийската бригада и най-вече Красимир Стойнов. Крилото явно бе афектиран от няколко ситуации преди това, когато срещу него на свой ред не бяха отсъждани фаулове, макар да можеше да бъдат свирени такива. В резултат на всичко това Стоянов бе дисквалифициран, а преднината на Лукойл Академик от 6 стана на 11 точки. Този момент обърка домакините, които позволиха пасив от 16 на почивката – твърде много срещу опитен тим като този на „студентите”.

В този конкретен двубой може да се каже, че колективът бе основното оръжие на Лукойл Академик. Няма как да бъде посочен само един играч, тъй като и в защита и в нападение шампионите играха много отборно и с правилната нагласа.

Untitled2Untitled3

2 thoughts on “Скандали, нерви и победа за Лукойл

1. Pingback: Тони Дечев: Бихме със защита | picknroll.bg

2. Не е вярно че нямаше играч на мача. Това бяха съдиите, които дадоха всичко за преднината на Лукойл през втората четвърт. Този мач е срам за българския баскетбол. Първенството на България е превърнато в първенството на Лукойл на всяка цена. Да им е честита подарената победа.