Приказката продължава с исторически финал за Берое

Берое ще има възможността да играе за требъл, след като за първи път в историята на старозагорския баскетбол стигна до финал в НБЛ. Първенците от тазгодишните издания на Купата на България и Балканската лига минаха през Черно море Тича в полуфиналите и, след победа с 94:68 в третия мач, напълно заслужено се превърнаха в първият финалист за сезона, а сега ще изчакат да научат името на съперника си, който ще бъде излъчен от серията между Лукойл Академик и Рилски спортист (1-1).

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Нищо не се получаваше за домакините още от началото на двубоя. Варненци изпитваха сериозни проблеми в стрелбата от игра в собствената си зала, докато съперниците им се чувстваха като у дома си и със самочувствие трупаха разлика, която се увеличаваше все повече след всяка четвърт, като връхната точка бе +29 в полза на Берое. На практика момчетата на Любомир Минчев окончателно пречупиха ентусиазма на варненци във втората част, когато за първи път дистанцията между двата тима премина отвъд десетте точки, а Черно море така и не успя да се възстанови и да окаже съпротива на старозагорци.

Домакините стреляха едва 31% от игра с 19 успешни от общо 60 стрелби, комбинирани с 11 асистенции и 11 грешки. В съперниковия лагер бяха на другия полюс и завършиха с 50% от игра (34/68) и 18 асистенции, както и с 52% успеваемост от тройката (12/23).

ИГРАЧ НА МАЧА

aaron_jones_2016
Аарън Джоунс (Берое)

В отсъствието на Омари Гудул, който се контузи във втория мач, американското тежко крило взе нещата в свои ръце. За само 25 минути Джоунс вкара 13 точки, овладя 14 борби, открадна 4 топки, блокира още 4 изстрела и също така направи 2 асистенции, с което постигна коефициент от 30 срещу общо 53 за целия отбор на Черно море Тича.