16 тройки на Лукойл не допуснаха нова изненада в Правец

Лукойл Академик вкара 16 тройки на Рилски спортист и изравни полуфиналната серия на 1:1 победи. Съставът на Тони Дечев изигра много силен двубой, в който успя да пречупи устрема на съперника си и да съхрани реални шансове за класиране за 16-и пореден финал в родното първенство. „Студентите” стигнаха до убедителен успех с 95:80 и ще пътуват към Самоков със значително по-добро състояние на духа след изненадващата загуба с 80:89 след продължение преди два дни.

Двубоят в Правец започна добре за гостите, които в началото поведоха със 7 точки. Те се държаха доста прилично и в началото успяваха с умни нападения и стабилна защита да поддържат напрежението в съперника. Силно включване от пейката на Павлин Иванов и Максим Корниенко обаче промени развоя на мача. Шампионите започнаха да вкарват дори от 8-9 метра, докато чисти стрелби за гостите не влизаха, което допълнително ги обезкуражи и стана показателно, че те няма да имат сили да направят нов обрат, по подобие на този от събота.

Мач №3 от серията е в четвъртък от 18:00 часа в Самоков. Играе се до 3 победи, като при нова размяна всичко ще се реши обратно в Правец следващата седмица.

Отлично проведената трета четвърт от страна на играчите на Лукойл Академик. Домакините не само не позволиха на съперника да се върне в срещата, но нещо повече – те спечелиха именно след почивката крайния успех. В основата бе перфектната стрелба на „студентите” от тройката.

Максим КОРНИЕНКО

Maxym_Korniyenko_2016

Украинският национал завърши с дабъл-дабъл от 25 точки и 13 борби. Той добави още 3 чадъра и 3 асистенции, като бе 5 от 8 от тройката. Именно негово стабилно включване от пейката спомогна на шампионите да пречупят Рилски спортист.