Рилски повярва за чудо на Гергьовден

Красива или не, победата си е победа. В Рилски спортист със сигурност подкрепят това твърдение след днешния си успех срещу Лукойл Академик, който дойде след продължение далеч от дома в Правец – 89:80. Играчите от Самоков буквално се пребориха за триумфа, който им даде изненадваща преднина от 1-0 в полуфиналната серия срещу съперник, който бе считан за абсолютен фаворит.

Двата отбора пропуснаха общо 102 стрелби от игра – 46 за домакините от Лукойл и 56 за гостите от Рилски, а срещата бе всичко друго, но не и привлекателна за окото. “Отличник” в това отношение бе американската звезда на гостуващия тим Ди Джей Шелтън, който завърши с едва 6 вкарани от общо 26 опита от игра, но компенсира с 23 борби, 3 асистенции и много себераздаване и желание въпреки почти двете дузини пропуски.

Точно Шелтън, другият американец Еван Брюинсма, капитанът Йордан Бозов и скритото оръжие Златин Георгиев се оказаха от решаващо значение за големия успех, който дойде на един от националните ни празници. Квартетът вкара 78 от общо 89 точки за гостите.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Рилецо гледаше как победата се отдалечава при 7 точки разлика и 2:44 минути до края на мача. Резултатът бе 67:74, но гостите се събудиха и изравниха, като дори можеха да победят още в рамките на редовните 40 минути, но явно трябваше този мач да се реши с продължение, за да бъде трилърът пълен.

При последната стрелба на Шелтън от щаба на гостите имаше претенции за нарушение, но такова не бе отсъдено и след това Рилски взе своето в последвлите 5 минути, в които тотално надигра фаворизирания си съперник и спечели след 15:6.