Берое приземи Черно море

17239691_1273523409398532_3277580494493073571_o

Берое стартира с убедителна победа в полуфиналната серия с изненадата на плейофите – Черно море Тича. „Заралии”, които за първи път в своята кариера достигат до тази фаза на шампионата, отнесоха „моряците” със 102:68 и дадоха явна заявка за участие в битката за титлата в НБЛ. Варненци не успяха да намерят аргументи за по-сериозно присъствие в срещата, а една от причините за това бе сериозното отношение на домакините към мача. Съставът на Любомир Минчев в нито един момент не подцени съперника си, което бе и единственият шанс на Черно море да се „хване на хорото”.

Селекционерът на националния ни отбор взе мерки с опазването на един от основните играчи на варненци – Деян Карамфилов. Той за пръв път започна двубой с двамата си плеймейкъри – Пламен Алексиев и Брандис Рос, като акцентът бе именно „тормоз” и натиск на гарда на съперника, от чийто изяви зависи в голяма степен нападението на тима. Това даде резултат, а Карамфилов направи два бързи фаула и до полувремето бе изваден от уравнението.

Освен това баскетболистите на Берое не бяха затруднени от защитата на Черно море Тича. Домакините вкараха 55 процента при стрелбата от тройката и 60% за две точки. Те направиха 4 грешки по-малко и овладяха 3 борби в нападение повече, което им донесе и допълнителни 7 атаки. От другата страна варненци се концентрираха върху стрелбата от далечно разстояние, но това не им донесе търсения резултат, като те вкараха 11 от 31 опита.

Втората среща от серията е в неделя, отново от 18:30 часа в Стара Загора. В полуфиналния сблъсък се играе до три победи на разменено гостуване.

Спокойно може да се каже, че това бе втората част. В основното време от нея Черно море не можеше да разчита на Карамфилов, увиснал рано с нарушения. Нападението на гостите пострада, докато Берое бе безкомпромисен и отвори разлика от 20 точки, доминирайки изцяло на паркета.

Омари ГУДУЛ

18156666_1328454323905440_5633138467519104030_o

Центърът от Конго имаше почти перфектна вечер. Гудул завърши с 26 точки, 5 борби и 2 откраднати топки за едва 21 минути игра. Той пропусна само един от 13-те си опита за атака, като на няколко пъти вдигна трибуните с ефектните си отигравания.