Скрит коз прати Рилски на полуфинал

Рилски спортист ще играе полуфинал с Лукойл Академик за втора поредна година. Самоковци елиминираха вицешампионите от Балкан (Ботевград) след победа с 82:73 в мач №3 от четвъртфиналната серия и така затвориха нещата в своя полза с 2-1 успеха.

Изненадата в състава на домакините в днешния мач се казваше Денислав Вутев. Юношата на Черно море удари сериозно рамо на неуморимия Йордан Бозов през второто полувреме и показа постоянство и самочувствие, а в комбинация с безценния опит на Бозов, това оказа своето влияние върху резултата.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Играчите на Рилски се хвърляха за всяка една топка, а това даде своето отражение в резултата най-вече през третата четвърт и направи разликата в полза на домакините. За първи път преднината на самоковски отбор бе увеличена именно в частта след почивката, когато домакините стартираха от позиция на догонващ, но сърцатата им игра бе възнаградена и след 30 минути игра те вече водеха, а във финалните 10 минути спряха устрема на ботевградчани, за да спечелят заслужено с 82:73.

РАЗЛИКАТА

Рилецо бе по-борбеният отбор и за това говори и статистиката – 43 срещи 30 отскочили топки за състава от “Арена Самоков”. Освен всичко играчите на Людмил Хаджисотиров вкараха и 16 точки повече в подкошието, завършвайки с 36 срещу само 20 за балканци.

ИГРАЧ НА МАЧА
Денислав Вутев (Рилски спортист)

Скритият коз в ръкава на треньорския щаб на Самоков се оказа именно Вутев. 22-годишният бивш играч на Спартак (Плевен) и Черно море записа първия си “дабъл-дабъл” за сезона, а това се случи след като той замени неубедителния днес американец Ди Джей Шелтън и вкара 13 точки, овладя 10 борби и блокира 1 стрелба за 24 минути, като с играта си се отблагодари за дадения му шанс.