Берое преодоля „комплекса” Спартак

18156666_1328454323905440_5633138467519104030_o

Берое се класира за пръв път в историята си на полуфинал в мъжкото баскетболно първенство на България. Тимът на Любомир Минчев продължава да мечтае за златен требъл, след като отстрани Спартак Плевен с 2:1 победи в серията от четвъртфиналите. Съставът на националния селекционер измъкна успех със 103:79 срещу момчетата на Александър Дяковски и взе реванш за изненадващото си отпадане от този съперник на същата фаза през миналата година. По този начин Берое направи нова крачка към финала, който би бил трети за тима през настоящия най-успешен сезон за него. Клубът вече прибра във витрината си трофеите от Купата на България и Балканската лига.

До момента само два отбора в мъжкия ни баскетбол са успявали да спечелят златен требъл. Това са Лукойл Академик, който през 2003-а ликува в Южната конференция на ФИБА, вътрешното първенство и купата на страната, както и Левски. Сините спечелиха Балканска лига, купа и титла през 2014-а.

„Заралии” биха Спартак с изключително здрава защита, като не допуснаха много отворени стрелби от тройката – нещо, което плевенчани умеят да използват по най-добрия начин. Именно това бе и акцентът в играта на домакините, които предизвикваха съперника си да атакува от неудобни позиции, а оттам и да бърка.

Макар Берое да започна много силно и още в началото да отвори двуцифрена разлика, домакините реално стигнаха до успеха в третата четвърт. Именно там те пречупиха съперника си, като не му позволиха да стопи пасива, а напротив – увеличиха дистанцията двойно, за да се поздравят с убедителен успех.