Този път Виденов не стигна на Арак

Филип Виденов записа първата си загуба като баскетболист на Шахрдари (Арак). Това се случи в столицата на ислямска република Иран Техеран, където Фил и новите му съотборници не успяха да се справят с местния Хемидор, губейки с 87:91 след продължение в мач №3 от четвъртфиналния плейоф в Суперлигата.

Редовните 40 минути завършиха при резултат 79:79, а в допълнителните 5 минути димакините се пребориха за победата, с която намалиха изоставането си до 1-2 и спряха Шахрдари за класиране към полуфиналите още днес.

36-годишният българин започна в стартовата петица на гостите и прекара почти 40 минути в игра. Виденов се отличи с 19 точки, 8 борби, 5 асистенции и 1 „открадната“ топка, но не стреля добре от тройката с едва 22% успеваемост и 2/9.

Другият бивш играч на Реал (Мадрид) в състава на Арак – Куинтън Хосли бе най-резултатен за отбора с 32 точки.

За Хемидор някогашният шампион по тройки на NBA Дейкуон Кук бе над всички също с 32 точки.