Виденов се доближи до полуфинал в Иран

Вторият престой на Филип Виденов в Иран започва по обещаващ начин и напомня леко на първия. 36-годишната звезда и новият му тим Шахрдари (Арак) направиха сериозна крачка към класирането за полуфинал в плейофите на първенството на персийската страна, а това се случи след разгром с 98:62 над Хемидор (Техеран).

За разлика от мач №1, в който Фил прекара пълни 40 минути на терена, сега той получи „цели“ 6 минути почивка. Ветеранът пак се отплати за гласуваното му доверие и вкара 19 точки за 34 минути, с което пак попадна сред най-резултатните баскетболисти на отбора. Бившият играч на Лукойл Академик успя при 5/11 опита за 2 точки и 3/6 за 3 точки, отличи се с 3 асистенции, 8 борби, както и с 2 „откраднати“ топки.

Хамед Афагх впечатли с играта си и също вкара 19 точки, но прикова вниманието върху себе си с цели 8 „откраднати“ топки за отбора от град Арак. Асгхар Кардуст вкара 20 точки за победителите.

Американците Робърт Ъпшоу и Дейукон Кук вкараха по 13 за загубилия тим.