Спартак матира Берое след 17 тройки и 29 асистенции

18118626_1328450593905813_6419481398953746571_n

Спартак Плевен отново е на път да се превърне в кошмар за Берое. След като преди година двата отбора играха на четвъртфиналите, а селекцията на Александър Дяковски стигна до крайния успех с 2:1 победи, сега пак трети мач във вторник ще определи кой продължава напред и за кого плейофите приключват. До този развой се стигна, след като домакините измъкнаха безценна победа с 93:92 в зала „Балканстрой“ и изравниха серията срещу носителя на Купата на България и Балканската лига.

Срещата премина през серия от възходи и низове за двата състава. Спартак Плевен започна ударно и след първите 10 минути водеше с 10 точки. Още на полувремето обаче гостите от Берое изравниха, след което двата отбора се захапаха. Играейки освободено и без натист за задължителен успех, домакините обаче някак стояха по-добре от съпреника си и повече заслужаваха да се поздравят с победата. В крайна сметка те я постигнаха след впечатляващите 17 тройки от 32 опита и цели 29 асистенции в тяхната сметка. „Заралии“ отговориха с 24 точки повече в подкошието, както и 25 дошли от втори атаки, но в крайна сметка това им остана като плюс единствено за статистиката.

В последната четвърт домакините поддържаха аванс от 5-7 точки, но в самия край изпаднаха в ситуация, която можеше да сложи край на серията. Сашо Груев изпусна от тройката, но гостите не съумяха да стигнат до успешен отговор заради грешка на Шейн Гибсън. Савич пропусна последващите два наказателни удара, вторият от които нарочно, а Берое нямаха време да отговорят с успешна стрелба.

Милен ДУДЕВ

Milen_Dudev_2016

Мнозина биха посочили Мартин Маринов в тази роля, тъй като реализира 7 тройки от 11 опита. Но ако това се очаква от играч с неговия характер, то страхотно впечатление направи съотборникът му Милен Дудев. 22-годишният гард изуми със своя дабъл-дабъл от 11 точки и 11 асистенции за 34 минути на паркета. Талантът направи неочаквано добър мач, като успяваше много стабилно да организира играта на своя тим.