Морето сe оказа дълбоко за пловдивчани

Прекрасни отборни взаимодействия на Черно море Тича показаха на гостуващия тим на Академик Бултекс 99, че във Варна никога не е лесно. “Моряците” не се дадоха на пловдивския си съперник и триумфираха с 85:79 на своя територия, като така изпълниха заканата на клубното ръководство, че гонят нещо повече от просто достойно представяне в четвъртфиналните на плейофите в НБЛ. Успехът изравни резултата при тази двойка до 1-1 победи, а третият мач, който ще излъчи продължаващия напред към полуфиналите тим ще се проведе във вторник в града под тепетата.

Четирима баскетболисти от състава на Дарин Великов завършиха с поне по 12 реализирани точки, а още един остана близо до нещо подбно, завършвайки с 8. Никола Джурич с 20, Станислав Цонков с 15, Деян Карамфилов с 14, Веселин Георгиев с 13 и Венелин Христов с 12 зарадваха публиката в зала “Христо Борисов” и демонстрираха непримиримостта, която феновете им искат да виждат от тях във всеки един мач.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Последната част бе ключът към първата плейофна победа за варненския баскетбол този сезон. Тимът на Дарин Великов допусна срив в предходния трети период, когато позволи на “студентите” да обърнат мача и да поведат с 61:64. За оставащите 10 минути варненци бяха наясно, че играят за всичко или нищо и водени от триото Цонков – Карамфилов – Христов, подкрепено от Джурич, се постараха максимално и си заслужиха овациите и успеха.