Балкан изпрати Рилски в нокдаун

Балкан изглежда по един начин без и по съвсем друг начин със Станимир Маринов в състава си. В това се увериха от първо лице баскетболистите на Рилски спортист, които бяха принудени бързо да забравят инфарктната си победа над ботевградския си съперник в мач №1 от четвъртфиналните плейофи. Вторият двубой се оказа нещо тотално различно и водени от завърналия се в състава Маринов, балканци пометоха самоковския клуб с 25 точки разлика – 100:75.

Сръбският тактик бе наредил стратегията си по перфектен начин и за радост на повече от 1000 фенове по трибуните на “Арена Ботевград”, техните любимци бяха безапелационни, изпращайки серията обратно в “Арена Самоков”. Мач №3 ще се проведе именно в града в полите на Рила на 2 май, вторник, от 18.30 часа.

ГОЛЯМАТА РАЗЛИКА

Несъмнено това бе №23 от домакините. Маринов бе в основата на всичко съществено в нападение за Балкан и завърши с 23 точки и 10 асистенции, при това за едва 28 минути на паркета. Експлозивният бивш гард на Сигал (Прищина) навъртя коефициент от впечатляващите 36 пункта, като хвана и 2 борби, не сгреши нито веднъж, “открадна” 3 топки и направи 1 чадър.

Другите гардове на вицешампионите също бяха на високо ниво – Амин Хот завърши с 13 точки за 21 минути, а Николай Маринов също вкара 13, но и направи 4 асистенции, за само 16 минути.

Американците Еван Брюинсма (19 точки) и Ди Джей Шелтън (16), както и вечния Йордан Бозов (11 точки) бяха сред малкото плюсове за гостите.