Този път без изненада в Стара Загора

Берое ограничи Спартак Плевен до само 69 точки и напълно логично стартира с победа в четвъртфиналните плейофи в НБЛ. Носителят на Купата на България и шампион в Балканската лига стигна до успех с 81:69 и не допусна изненада, подобно на старта на същата фаза преди година. Тогава плевенчани съумяха да надиграят домакините, а в последствие и да ги отстранят от битката за отличията.

Този път подобен развой не бе допуснат от страна на Любомир Минчев и неговият състав. Въпреки нервите и напрежението, което се видя в общинската зала в Стара Загора, домакините съумяха да ограничат силните страни на съперника си и да се поздравят с убедителен успех. Гардовете на плевенчани Александър Груев и Мартин Маринов останаха със скромните за уменията им 11 и 7 точки. Именно това бе и разковничето към победата.

Това бе началото на срещата. За Берое бе много важно как ще започнат двубоя и дали ще позволят на съперника да им влезе под кожата. При отсъствието на Арън Джоунс играчите на Минчев се концентрираха върху външните си играчи и в крайна сметка това им донесе успех.

Шейн ГИБСЪН

16992508_1265103596907180_6554399984161439557_o

Американецът бе над всички в срещата. Той приключи с актив от 25 точки, 8 борби, 4 откраднати топки и 2 асистенции за 34 минути на паркета. Гардът реализира 5 от 10 опита от тройката за коефициент от 29.