Академик Пд отказаЧерно море за една четвърт

Академик Пловдив поведе в четвъртфиналния плейоф с Черно море Тича. „Студентите” стигнаха до убедителен успех с 91:73 като домакин и вече са на една победа от възможността да играят на полуфинал за първи път през новия век. Съставът на Асен Николов успя да пречупи съперника си за една четвърт, след като двата отбора направиха много равностойно първо полувреме. След почивката обаче играчите на домакините показаха повече аргументи и с много бързи действия в нападение и стабилна защита отказаха „моряците” от каквито и да е мераци.

В основата на успеха бе много стабилната атака на Академик. Пловдивчани допуснаха скромните 10 грешки за цялата среща, като на свой ред предизвикаха цели 19 от страна на състава на Дарин Великов. Освен това те овладяха 2 борби в нападение повече, което им позволи да направят 11 атаки отгоре спрямо тези на варненци.

В третата четвърт Академик Пловдив ограничи Черно море Тича до скромните 9 точки. В този период домакините вкараха 27, отваряйки разлика от 18. В последствие те задържаха преднината си и не допуснаха да се стигне до изненада.

Оскар БЕЛФИЙЛД

Американецът направи отличен мач и бе истински мотор на своя тим. Гардът се понрави с впечатляващите 8 от 8 успешни атаки за 2 точки. Той пропусна и 4-те си изстрела от тройката, но направи 9 асистенции, както и 5 отнети топки за 31 минути на паркета.