33 минути за Павел Маринов при дебюта му във Франция

marinov 1

Павел Маринов направи много силен мач още при първата си поява на френската сцена. Крилото дебютира за новия си тим Лил, но въпреки добрите си изяви, не успя да помогне в двубоя срещу Булон-сюр-Мер. Българинът и съотборниците му отстъпиха у дома с 64:76, като поражението може да се смята за изненада.

Преди срещата Лил бе в ролята на фаворит, борейки се за по-предно класиране във второто ниво на френския шампионат и за промоция в елита. Гостите пък са в долната половина на таблицата и се мъчат за запазване на мястото си в Про Б. Силна трета четвърт за играчите на Булон обаче се оказа решаваща, за да могат те да се поздравят с крайния успех.

На фона на лошия резултат Павел Маринов даде добра заявка, че ще бъде водеща фигура за новия си тим. Той почна от пейката, но си спечели цели 33 минути на паркета. Крилото постигна 15 точки, 6 асистенции и 3 борби за втория най-висок коефициент за Лил от 19. Българинът бе 3 от 3 за две точки, 2 от 6 от тройката и 3 от 4 от наказателната линия.