100-процентов Везенков за успех на Барса

145948_81_129969_81

Александър Везенков превъзмогна здравословните проблеми, които го измъчват в последната седмица, и направи добро включване за 19-ата победа на Барселона в Испания. Крилото на националния ни отбор все още се възстановява след вирусно заболяване, но това не му попречи да бъде безупречен при отиграванията си за успеха над Уникаха с 89:70 в 31-ия кръг на АСВ Лигата.

Везенков получи 8 минути от пейката от Йоргос Барцокас. За това време той реализира 7 точки, направи 1 асистенция и отне една топка, записвайки коефициент на полезно действие от 8. Българинът бе 2-2 при стрелбата за 2 точки и 1-1 от тройката.

Победата бе много важна за блаугранас, тъй като запазва шансовете на тима да завърши в четворката на редовния сезон преди старта на плейофите. Каталунците се изравниха на четвъртото място с Тенерифе, като с поражение по-малко пред тях е Баскония. В следващия кръг Барселона гостува на предпоследния Бетис на 29 април от 20:00 часа.