Лилов и Сегед гледат към върха

Screen Shot 2017-04-20 at 7.00.26 PM

Иван Лилов и Сегед постигнаха четвърта победа във втората петица на унгарското първенство. Българинът и съотборниците му излъгаха КТЕ Дуна със 78:76 като гост и взеха реванш за поражението си от този съперник преди 20 дни с 69:71 у дома. Два кръга преди края на втората фаза от шампионата, крилото на националния ни отбор и компания заемат трето място, на победа зад Панон и Капошвари.

Лилов за пореден път имаше ключови изяви за успеха на своя тим. Той не получи нито секунда почивка от Никола Лазич, като за 40 минути на паркета се отличи с 24 точки, 4 борби, 4 отнети топки и 1 асистенция. Българинът бе 7 от 18 при стрелбата, като пропусна и само един от 8-те наказателни удара, които изпълни.

В следващия кръг Сегед среща Панон, а в последния си мач играе с Капошвари. Победи в тези два двубоя почти сигурно ще донесат и първата позиция на клуба във втората петица на първенството.