Калоян Иванов все още е в играта

787

Калоян Иванов и съотборниците му от Тофаш запазиха, макар и минимални, шансове за класиране в плейофите на турското първенство. Тимът на българина победи Ушак с 82:69 и три кръга преди края на редовния сезон заема 9-о място в класирането. Варненецът и компания са на победа зад осмия Газиантеп, но имат мач повече, което предполага и по-илюзорни проценти за размяна на местата им.

Калоян направи добър мач за домакините. Той се отличи с 12 точки, 6 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки за 22 минути на паркета. Българинът продължава да е един от най-полезните за Тофаш през сезона. Иванов има средни показатели от 11,2 точки, 4,5 борби и 2,3 асистенции за коефициент от 9,9.

Неговият близнак Деян нямаше толкова добър ден. Крилото, който се изявява и като център с екипа на Йезългиресун, остана със скромните за него 3 точки и 3 борби за 21 минути при поражението от Буюкчекмече със 77:83. Загубата е 18-а за Иванов и компания в 27 двубоя и по всичко изглежда тимът ще завърши между 11 и 14 позиция.