Спартак загря подобаващо за Берое

Година по-късно Спартак Плевен и Берое отново ще спорят за място на полуфиналите в НБЛ. Позицията на състава на Александър Дяковски преди последния кръг не подлежеше на промяна, като единственият въпрос бе дали тимът ще завърши с победа редовния сезон. За целта, срещу него имаше удобен за такъв развой съперник. Плевенчани приеха друг тим, който не игра за нищо – сигурният за седма позиция Черно море Тича.

В крайна сметка гостите, които отидоха до Плевен с ясната идея да пестят сили и да се пазят от травми, не оказаха сериозна съпротива на домакините. Момчетата на Дарин Великов развяха белия флаг още в самото начало и в крайна сметка напълно логично си тръгнаха с поражение за Варна след 77:88. Черно море Тича ще мери сили с Академик Пловдив на старта на плейофите в четвъртък, като „студентите“ имат домакинско предимство, след като се наредиха на второ място. Двубоят ще се запомни и със завръщането на Александър Груев. Гардът дълго време се възстановяваше от контузия, но ще бъде на разположение за битката с Берое, която през миналата година бе спечелена именно от неговия тим.

В мач без значение домакините от Спартак сложиха точка на спора още през първата четвърт. Там те отвориха двойна разлика при 28:14 и без затруднения довършиха започнатото.

Димитър МАРИНЧЕШКИ

17498604_1295349833882556_1479390310626729701_n

Крилото постигна впечатляващ дабъл-дабъл от 25 точки и 16 борби за 39 минути. Той добави към актива си и 5 асистенции, както и един чадър. Статистика, която със сигурност има какво да каже на бъдещия съперник на Спартак, воден от националния селекционер Любомир Минчев.