Рилски си взе четвъртото място

16664970_1246278315456375_217724011324188251_o

Рилски спортист излъга Академик Бултекс 99 в Пловдив и си взе четвъртото място в крайното класиране на редовния сезон в НБЛ. Самоковци спечелиха с 83:80 и така си осигуриха домакинско предимство в плейофната серия, която ще ги противопостави на Балкан в спор за място в поуфиналите.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Всичко се реши във финалните секунди, след като играчите на Людмил Хаджисотиров успяха да се върнат в мача след изоставане от 13 точки. Фантастична трета част, спечелена с 23:13 остави голям отпечатък върху мача, а хладнокръвният Йордан Бозов измъкна своя тим в самия край, реализирайки два наказателни удара 11 секунди преди финалната сирена, след като малко по-рано Васил Александров бе доближил Академик на точка от съперника (81:80).

Две минути преди края домакините водеха със 74:77, но тогава Дарин Иванов превзе мача с пет поредни точки за 79:77, след което Рилски не погледна назад и се пребори за победата.