Балкан подчини Берое, но остана пети

15391154_1181302805287260_3313972936190770516_n

Вицешампионът Балкан върна Берое в родната действителност точно преди началото на плейофите и малко след старозагорския триумф в Балканската лига, осигурил втория трофей в клубната витрина този сезон. Ботевградчани не показаха абсолютно никаква милост към селекцията на Любомир Минчев и взеха своето като гости, при това убедително, надигравайки носителите на Купа България 2017 с 15 точки разлика – 79:64.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Балкан се откъсна сериозно пред домакините за малко повече от три минути в края на втората част. Тогава при 32:29 в своя полза гостуващия тим затвори полувремето със серия от 13-5, което се оказа напълно достатъчно за 45:34 на почивката. След нея “зелените” поддържаха разликата над 10 точки, за да стигнат напълно заслужено до победата със 79:64.

ПЛЕЙОФИТЕ

Балкан завършва редовния сезон като пети в класирането (14-10) и ще играе с един от най-старите си и сериозни съперници – Рилски спортист. Самоковци изпревариха ботевградския тим със същия актив, но с по-добри показатели в директните двубои и така ще се радват на домакинско предимство в четвъртфиналната серия.

ИГРАЧ НА МАЧА
MihailoSekulovic
Михайло Секулович (Балкан)

Поредният дабъл-дабъл на черногорската звезда на Балкан не трябва да изненадва никого. Секулович вкара 16 точки за почти 39 минути игра, но това не бе достатъчно и грабна и 15 отскочили от коша топки, направи 2 асистенции и “открадна” 1 топка.