Левски приключи безславно сезона

17634323_1295404537210419_734040866310917369_n

Ямбол постигна победа с 93:81 над Левски за самочувствие преди участието си в плейофите на НБЛ. Играчите на Петър Петров не срещнаха особени затруднения срещу „сините”, нанасяйки седмо поредно поражение на селекцията на Мануел Марков. По този начин Левски приключи един от най-тежките сезони в историята си, като още преди две седмици вече бе ясно, че няма да играе в битката за медалите в баскетболното ни първенство. Ямбол от своя страна вече може да се готви за сблъсъка си с Лукойл Академик от 1/4-финалите.

Срещата не предостави никаква интрига, като гостите дори не бяха близо до възможността да завършат кампанията с малко по-добри показатели. Те играха с ниски проценти на стрелба, без особен живец, а единственият, който се опитваше да направи нещо смислено – Павел Иванов, се оказа недостатъчен, за да може да промени статуквото.

Двубоят едва започна и на практика вече бе приключил. След първата четвърт домакините от Ямбол водеха вече с 23:10, което им позволи да бъдат много по-освободени в изявите си и да се забавляват за сметка на съперника си.

Николай ВЪРБАНОВ

16179529_1232906446793562_5676519534391864640_o

Центърът още на полувремето бе на прага да оформи дабъл-дабъл. Той доминираше в подкошието, като се възползва от рано-натрупаните нарушения на Крум Дойчинов. В крайна сметка Върбанов приключи мача с 22 точки и 11 борби за 27 минути.