Счупеното табло не е достатъчно

Александър Везенков и Барселона се отдалечиха от възможността да завършат в първата четворка на испанското първенство. Каталунците паднаха от Валенсия с 59:76 като гост и по този начин заеха петата позиция в АСВ Лигата. Тимът вече е на 2 победи от „прилепите“ и Реал Мадрид, като до края на редовния сезон на трите клуба им остават по 5 срещи.

Везенков не успя да се включи добре за гостите. 21-годишното крило завърши без точка, пропусна и двата си изстрела от тройката и направи два фаула, което му донесе и коефициент на ефективност от -4 за 9:22 минути на паркета.

Срещата обаче ще се запомни със зверското изпълнение на Муса Диане. Центърът получи топката на върха и с лъжливо движение за picknroll реши да завърши сам, което му позволи да забие в коша на домакините. В резултат на решението му обаче се оказа, че таблото на Валенсия не е направено да издържи ентусиазма на 23-годишния сенегалец. В крайна сметка кошът стана на парчета, а двубоят бе прекъснат, за да може да бъде сменен.

Историята помни много други подобни изпълнения. Picknroll.bg ви припомня само част от тях.