Дарин Великов възроди Варна

17796502_1304201932997346_5514606728009154380_n

Черно море ще завърши на седмо място в шампионата. Варненци постигнаха втора поредна победа под ръководството на Дарин Великов и си гарантираха по-добра позиция за старта на плейофите в НБЛ. „Моряците“ надиграха Ямбол с 85:80 у дома. Срещата бе директна за това място в подреждането, като домакините намериха сили да пречупят съпротивата на момчетата на Петър Петров в края на двубоя.

По този начин Черно море Тича вече може да е спокоен, че ще избегне среща с Лукойл Академик на четвъртфиналите. Варненци ще играят с втория в подреждането – Академик Пд или Берое, докато Ямбол ще се изправи срещу шампионите, без значение какво ще направи в последния кръг от първенството следващата седмица.

Варненци успяха да вземат лек превес на почивката, но гостите от Ямбол на свой ред изиграха страхотна трета четвърт, след която поведоха с 10-ина точки. В самия край обаче силите на ямболии не стигнаха, да затворят срещата. Вместо това, в последните 5 минути играчите на Черно море вкараха 9:5 точки, възползвайки се от постоянната стрелба на съперника си от тройката.

Деян КАРАМФИЛОВ

17796601_1304203229663883_9186822107455562888_n

Гардът направи един от най-добрите си мачове от началото на сезона. Той бе близо до трипъл-дабъл, като приключи срещата с 18 точки, 9 асистенции и 7 борби, като в същото време допусна едва една грешка за 31 минути на паркета.