Калоян Иванов и Тофаш изпуснаха Бешикташ

787

Нови драматични минути имаха Калоян Иванов и съотборниците му от Тофаш в турското първенство. След като изиграха добър мач срещу Фенербахче миналата седмица, но паднаха със 75:90, вчера българинът и селекцията на Ене Орхун паднаха и от друг гранд – Бешикташ. Този път тимът отстъпи в страхотен сблъсък с 94:95 след продължение на отбора от Истанбул.

Домакините могат да съжаляват, че изпуснаха аванс от 8 точки на почивката. Калоян игра 25 минути, за които вкара 8 точки, овладя 3 борби, отне 3 топки и направи 1 асистенция. Той пропусна и двете си стрелби от тройката, но от близка и средна дистанция бе 3 от 4.

Поражението отдалечи значително Тофаш от местата за участие в плейофите. Тимът вече е на 3 победи от 8-ия Газиантеп. Следващата седмица Иванов и компания гостуват на TED Анкара.