Балкан се измъкна срещу Ямбол

Вицешампионите на Небойша Видич продължават гонитбата на четвъртото място в НБЛ. Баскетболистите на Балкан успяха да наложат волята си над Ямбол в здрав сблъсък, стигайки до крайната победа със 78:69. Двубоят очаквано предостави ниска резултатност, като и двата състава играха добре в защита, без да подаряват лесни точки на съперника си.

По-агресивната игра в нападение на домакините довела до цели 31 изпълнени наказателни удара, до известна степен наклони везните в тяхна полза. Съставът на Небойша Видич можеше да спечели и по-убедително, ако не бе изпуснал цели 9 фаула.

Балкан нанесе своя удар 3 минути преди финалната сирена. Зелените взеха таймаут след кош на Николай Върбанов за 70:67, след което тройка на Станимир Маринов, гарнирана с два коша на Михайло Секулович доведе до серия от 8:2, като гостите пропуснаха от добри ситуации, за да регистрират 16-ата си загуба.

Станимир МАРИНОВ

17855283_1305441616206711_2226301639269921769_o

Гардът на националния ни отбор направи много стабилен мач. Маринов бе близо до дабъл-дабъл, като завърши с 20 точки и 8 асистенции. Той добави към статистиката си 3 борби и 2 откраднати топки. Освен това бе много стабилен в нападение и не се криеше в защита.