Вършац и Минчев си гарантираха първо място

DSCF0261

5 минути, 6 стрелби, 4 точки, 2 борби и 1 асистенция. Това се крие зад статистиката на Йордан Минчев в шестия му мач в сръбското първенство през този сезон. 18-годишният талант започна като титуляр за Вършац, но остана на паркета само половин четвърт, след което бе „забравен“ от Владимир Джокич при победата на неговия тим над Металац с 94:87 като домакин.

Успехът на практика гарантира първото място в редовния сезон на Минчев и компания. Българинът играе за Вършац като преотстъпен от Фенербахче, но продължава да изпитва затруднения с намирането на повече игрово време в ротацията на Джокич. Крилото, който се очаква да дебютира и за мъжкия ни национален отбор това лято, пропусна и четирите си стрелби от тройката, но бе 2-2 от средно и близко разстояние.

До края на редовния сезон остават още два кръга, а Вършац има две победи повече спрямо Борац и Динамик Белград. В последствие към водещите 4 клуба ще се присъединят играещите в Адриатическата лига Цървена звезда, Партизан, ФМП и Мега Лекс, за да се проведат още 14 кръга на разменено гостуване.

От присъединяването си към Вършац, Минчев е играл в 6 двубоя. За този период той има средно по 2,3 точки, 2,2 борби и 0,3 асистенции за ефективност от 3,3 при престой на терена по 5,5 минути.