Лош ден за Лилов, но победа за Сегед

17264504_1291292420960197_2307780324677044281_n

Иван Лилов и Сегед стартираха с много важна победа битката във втората петица на унгарското първенство. Гардът на националния ни отбор и компания надиграха с 69:63 Шопрон като гост и ясно демонстрираха какви ще са амбициите на тима при разпределението на местата от 6 до 10.

28-годишният Лилов получи огромен кредит на доверие от Никола Лазич. Българинът остана на паркета цели 38 минути, като почти не получи смяна за почивка. За този период той завърши с 11 точки, 3 асистенции, 2 борби, 1 открадната топка и 2 грешки. Националът ни нямаше най-добрия ден при стрелбата, вкарвайки едва един от 9-те си опита от тройката. Той обаче компенсира с по-добър мерник за две точки, където бе 3 от 6.

В сряда от 19:00 часа Сегед приема Дуна, който загуби своя първи мач от Печши със 70:71 като гост.