Деян Иванов с драматична загуба в Турция

dejan-ivanov

Йезългиресун и Деян Иванов пропуснаха да увеличат шансовете си за участие в плейофите на турското първенство. Българинът и съотборниците му регистрираха 15-ото си поражение в 24-ия кръг на BSL. 31-годишният варненец и компания паднаха в драма от Пинар Кършияка с 81:82 след продължение в своята зала.

Домакините наваксаха изоставане от 10 точки след почивката, като бяха много близо до десетия си успех в шампионата. В допълнителните 5 минути обаче, гостите показаха по-здрави нерви и хладнокръвие, за да измъкнат 13-ата си победа и до голяма степен да си подпечатат билетите за елиминациите.

Деян Иванов остана с 5 точки, като пропусна 3 от четирите си стрелби към коша. Той обаче компенсира със солидна битка за отскочили топки, овладявайки 9 – най-много от всички на паркета, за 32 минути игра.

На 10 април Йезългиресун и Деян гостуват на гранда Дарюшафака. Двубоят е на 10 април от 18:00 часа в Истанбул. Воденият от Дейвид Блат тим се намира на 4-а позиция с 16 победи от 23 мача. По-късно днес пък Калоян Иванов и Тофаш гостуват на лидера в шампионата Фенербахче.