Лоша стрелба провали Спартак срещу Лукойл

Лукойл Академик се измъкна от гостуването си в зала „Балканстрой“ с победа. Шампионите спечелиха срещу Спартак с 82:76 и така частично измиха срама от предишната си визита тук, когато бяха надиграни от домакините след продължение.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Всичко на паркета в Плевен се реши през второто полувреме. Академик спечели третата част с 20:12 и след нея задържа за по-дълго и всъщност за постоянно добрата разлика в своя полза, за да спечели с шест точки.

Лошата стрелба изигра шега на домакините от Плевен, които бяха на висота през първата половина на срещата, когато вкарах 8 тройки. След почивката ринговете обаче така и не пожелаха да приемат изстрелите на баскетболистите, които тренират тук ежедневно и Спартак вкара само веднъж от четиринадесет стрелби, пропускайки първите девет.

ИГРАЧ НА МАЧА

Антъни Бийн (Лукойл Академик)

Американският новак показа защо всъщност е бил привлечен в Правец и защо треньорското ръководство продължава да търпи върховете и спадовете в играта му. Гардът бе най-добрият играч на гостите днес и се отличи с 16 точки и 3х4 – борби, асистенции и „откраднати“ топки