Балкан остави Левски на дъното

17498989_1288770507873822_7500643789620935797_n

Балкан продължава битката за място в четворката през този сезон. Вицешампионите очаквано не се затрудниха с каращия най-тежкия си сезон, като резултати, Левски. Съставът на Небойша Видич отнесе „сините“ с 96:70 и остави съперника си на дъното на подреждането в Лигата.

Двубоят премина под диктовката на домакините, които контролираха срещата от самото начало. Те спечелиха мача във всеки един елемент. Овладяха 9 борби в нападение повече, като в същото време допуснаха 4 грешки по-малко, което им донесе 13 атаки отгоре. Освен това процентът на стрелба на ботевградчани също бе по-висок, което доведе и до логичната сериозна разлика.

Първата и третата четвърт показаха, че играчите на Балкан нямат никакво намерение да подценяват съперника си. Домакините влязоха отлично в мача, а след почивката не допуснаха да се стигне до някакъв обрат, с което отказаха баскетболистите на Мануел Марков от каквито и да е амбиции.

Станимир МАРИНОВ

17309479_1288774704540069_4421708152479372598_n

Гардът бе сред най-дейните на терена, като единствено по-слабата му стрелба от далечно разстояние не му позволи да запише още по-солиден актив. Той приключи мача с 25 точки, 4 асистенции и 3 откраднати топки за 31 минути на паркета.