Академик Пловдив ликува в Ямбол

Пловдивските „студенти“ показаха на голяма част от конкурентите си как се печели в Ямбол. Академик Бултекс 99 не се затрудни особено при визитата си край река Тунджа. Селекцията на Асен Николов стигна до успех с 89:78 и продължава да удържа второто място в редовния сезон, три кръга преди неговия финал.

Двубоят премина на приливи и отливи, като домакините хвърлиха сериозни усилия, за да компенсират изоставането си в самото начало. На почивката техният пасив бе 23 точки, но момчетата на Петър Петров успяха да заличат голяма част от него. Усилията им обаче не доведоха до пълен обрат и в крайна сметка Академик Пд пое обратно към града на тепетата с поредния си успех.

Основната разлика в мача дойде в подкошието. Там гостите доминираха значително, овладявайки 11 борби повече. Това им позволи да бъдат по-агресивни в нападение, а гардовете се отличиха с 14 тройки от 27 опита за впечатляващия процент от 51.

Макар гостите да поведоха с 23 точки на почивката, изходът от мача се реши в последните 5 минути. Играчите на Ямбол сведоха пасива до само 2 при 72:74. Две поредни пропуснати стрелби от тройката на Венци Петков и още една пропиляна атака от Цецо Острев обаче дадоха въздух на „студентите“, които се измъкнаха след кошове на Шакир Смит.

Оскар БЕЛФИЙЛД

17630174_1295404430543763_263339083627188450_n

Гардът бе безкомпромисен от далечно разстояние, вкарвайки 5 тройки от 6 опита. Той добави към актива си 5 асистенции, 4 борби и 3 откраднати топки, като завърши с 22 точки за 37 минути.