Арис спъна Кимис и Чавдар Костов

17493036_1833149976936074_2641894850899744435_o

След загубата от ПАОК преди седмица, сега Чавдар Костов и Кимис бяха спънати от друг тим от Солун – Арис. Това обаче се случи пред собствена публика, като новаците в елитната гръцка А1 отстъпиха пред бившия тим на Александър Везенков със 77:80 след продължение.

Костов бе сред най-добрите за своя тим и за 26 игрови минути се отличи с 10 точки, 2 борби и 2 асистенции. Гардът бе почти перфектен с 1/1 за 2 точки, 2/2 за 1 точка, а единствените му два пропуска бяха от тройката – 2/4.

Катастрофалната втора част, загубена с 5:22 не отчая домакините, които се върнаха в мача след силно второ полувреме, а редовните 40 минути завършиха при 71:71, но след това късметът бе на страната на гостите и те триумфираха.

Загубата е шестнадесета за отбора, който има и седем победи в дебютния си сезон в първа лига на южната ни съседка.