Рилски се измъкна в трилър със Спартак

16903279_1259104340840439_4273813570676207959_o

Рилски спортист постигна изключително ценна и в същото време драматична победа в 23-ия кръг на НБЛ. Съставът на Людмил Хаджисотиров намери начин да измъкне успех с 87:86 над Спартак Плевен. По този начин самоковци запазиха шансове в битката за тройката в крайното подреждане, а в същото време оставиха без такива селекцията на Александър Дяковски. По всичко изглежда, че плевенчани ще се конкурират с Балкан за петото място, бидейки с равни показатели от по 10 победи и поражения.

Двубоят премина равностойно и с поделено надмощие. Както и се очакваше предварително, двата състава не успяха да вземат някакво съществено предимство. Домакините разчитаха основно на пробиви и игра с високите баскетболисти на ниския пост. От другата страна гостите залагаха на познатата стрелба от разстояние, но този път процентът им не бе достатъчен, за да ги изведе до успех. Те вкараха 9 тройки, но от 27 изстрела. Добро впечатление направи умелата игра в нападение. Макар да изпускаха стрелби, двата тима не допускаха сериозни грешки и завършиха мача с по 11 такива.

Последните минути на мача преминаха с размяна на кошове и от двете страни. Гостите се виждаха победители, когато Маринчешки реализира на ниския пост. Удо взе таймаут, след който комбинацията не доведе до успех, но пък Бруинсма взе борба в нападение и бе фаулиран. Американецът не трепна, а при ответната атака Мартин Маринов изпусна от трудна позиция, с което бе фиксиран и крайният резултат.

Златин ГЕОРГИЕВ

Zlatin_Georgiev_2016

Крилото изигра стабилен мач, като опитът му в ключови моменти спомогна за крайния успех на Рилски. Голди пропусна само 3 от 10-те си атаки към коша, като завърши с 18 точки, 5 асистенции, 2 борби и 2 откраднати топки за 27 минути.