Балкан с хеттрик срещу Черно море

Всичко лошо свършва рано или късно, а това вече може да се каже и за серията от мачове без победа на Балкан (Ботевград). Вицешампионите бяха натрупали пет поредни поражения в НБЛ, но сега те ще бъдат просто лош спомен, защото сребърните медалисти от последното ни първенство бяха категорични срещу Черно море Тича на собствен терен – 94:71.

Победата бе трета за сезона над този съперник, след като в предходните две срещи Балкан пак печелеше убедително – с 85:73 и 76:58.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Балкан си свърши работата през втората част, завършвайки полувремето силно, което се оказа абсолютно достатъчно. Ботевградчани затвориха първата половина на двубоя със серия от 12-2, осигурила им двуцифрена преднина на почивката, към която те само надграждаха. Най-голямата разлика в тяхна полза достигна 31 точки.